Rihanna v roce 2005

7. december 2012 at 1:11 |  Rihanna

Rihanna 2005

V lednu 2005 producent Rogers rozeslal její 4 demo-písně do několika nahrávacích společností. Kopie dema byla zaslána do společnosti Def Jam Records kde to zaslechl Jay Brown a nechal to zahrát hlavě společnosti Jay-Z. Když slyšel "Pon De Replay" byl poprvé skeptický protože cítil, že píseň je přílis velká pro ni " Když píseň je tak velká je těžké se poté vrátit zpět, nechci podepsat písně, chci podepsat Umělce." Společnost Def Jam Records udělali první krok a pozvali ji na konkurz kde zazpívala " For The Love Of You" pro Jay-Z a L.A. ze společnosti Def Jam Music Group. RIhanna ještě ten den podepsala smlouvu a zrušila schůzky s dalšími nahrávacími společnostmi. Po podepsání smlouvy s Def Jam Records v únoru 2005, se přestěhovala do USA do domu Rogerse a jeho manželky. Robyn si jako své umělecké jméno vybrala prostřední jméno Rihanna, tento pseudonym začal v nahrávacím studiu v roce 2005.


Po podepsání smlouvy s Def Jam Rihanna strávila další 3 měsíce nahráváním a ukončením svého alba. Na albu spolupracovali producenti Evan Rogers, Carl Sturken, Stargate a Poke & Tone. Ona poprvé spolupracovala s raperem Memphisem Bleekem na jeho 4. studiové albu "534" před jejím debutovým. 22. srpna 2005 vydala svůj debutový singl "Pon De Replay" který se dostal na 2. místo v Hot 100 a ve Velké Británii na solo žebříčku. Stal se celosvětovým hitem který se dostal do Top 10 v 15 zemích. Její debutové album "Music Of The Sun" bylo vydáno v srpnu 2005 v USA. Album se vyšplhalo na 10. místo v Billboard 200, prodáno bylo 69 tisíc kopií v prním týdnu. Alba bylo prodáno více než 2 miliony kopií po celém světě a bylo oceněno zlatou deskou od nahrávací společnosti "Industry Association Of America".


Její hudba byla uvedena na trh jako Reggae žánr. Album přijalo různé recenze od kritiků. Časopis Rolling Stone hodnil album jako 2,5 z 5 hvězdiček "Kouzlo Karibiku". Sal Cinquemani časopis popsal album jako "nadbytek dospívající RnB" a že její singl "Pon De Replay" má něco ze songu od Beyonce "Baby Boy". Druhý singl z alba "If It's Lovin' That You Want" byl méně úspěšný než "Pon De Replay" dostal se na 36. místo v USA a na 11. místo ve Velké Británii. Singl dosáhl dobrého úspěchu v Austrálii, Irsku a na Novém Zélandě, v těchto zemích se dostal do Top 10.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement