Rihanna a rok 2012

7. december 2012 at 1:14 |  Rihanna

Rok 2012

Na začátku roku 2012 Rihanna spolupracovala se dvěma umělci s Coldplay nahrála song "Princess Of China" z jejich alba "Mylo Xyloto" a s Drakem nahrála song "Take Care" z jeho stejnomeného alba. Oba songy najednou dosáhli vrcholu resp. dvacáté a deváté místo. Rihanna se objevila na turné Coldplay "Mylo Xyloto" na zazpívání "Princess of China" a svého songu "Umbrella". Také se připojila k závěrečnému ceremoniálu na Paralympijských hrách.


V únoru "All Of The Lights" byl nominován na píseň roku v kategorii Nejlepší rapový song a Nejlepší rapová spolupráce na 54. předávaní Grammy Awards 2012, nakonec vyhrál poslední 2 ocenění čímž má Rihanna na kontě celkem 6 Grammy. Později další měsíc Rihanna získala své druhé ocenění Brit Awards Nejlepší zpěvačka po stejném vítězství v předchozím roce.


V únoru 2012 se spekulovalo, že její bývalý přítel Chris Brown spolupracoval na verzi Rihannina songu "Birthday Cake" z alba "Talk That Talk". Tyto spekulace byly později potvrzeny když Rihanna vložila píseň na svůj Twitter v den jejích 24. narozenin 20. února 2012 po týdnu spekulacích. Začala celosvětová mediální diskuze kvůli Brownovo fyzickému útoku na Rihannu před 3 lety. Kritici uvedli, že remix přišel jako šok a, že Rihanna bude čelit trvdé kritice za špatný příklad pro mladé dívky, zatímco jiní to zase chvíli z reklamní stránky. Kromě šokující remixu "Birthday Cake" pár nahrál ještě jeden remix a to píseň Chrise Browna "Turn Up The Music" který byl vydaný později. Remix "Birthday Cake" dosáhla 24. místa v Billboard Hot 100.


"Talk That Talk" s Jay-Z byl vydán souběžně s dvěma spoluprácemi mezi Rihannou a jejím Ex-přítelem Chrisem Brownem "Birthday Cake" a "Turn Up The Music". "Where Have You Been" poslední singl z alba se dostal do Top 20 v různých zemích. "Cockiness (Love It)" byl vydaný v remixové podobě s ASAP Rocky.


Rihanna se objevila jako Petty Officer (GM2) Cora Raikes v Peter Berg produkovaném filmu Battleship, který je volně založený na hře steného jména, vydané kkvětnu 2012. Ona si tento projekt vybrala protože ona chtěla udělat něco pořádného a také proto, že to nebylo nic obrovského. Ona a ostatní propagovali film ve Velké Británii, USA, Austrálii a Japonsku. Její výkon jí vynesl Teen Choice Award v kategorii " Choice Breakout in a film". Ona učinkovala v dokumentu Katty Perry : Part Of Me 3D v dokumentárním filmu který se zaměřuje na zpěvačku Katy Perry a také hrála v apokalyptické komediie "End Of The World".


V roce 2012 vydala její druhou vůni "Rebelle". Rihanin první TV program "Styled To Rock" měl premiéru ve Velké Británii v srpnu v roce 2012 na Sky Living. V 10ti týdení serií učinkuje Rihanna, Nicola Robert, Lysa Cooper a Henry Holland pomáhají Britským návrhářům s jejich pracím. 19. srpna 2012 se Rihanna objevila v 1. epizodě 2. série v pořadu Oprah. Tato epizoda měla druhou nejvyšší sledovanost v historii Oprah Winfrey pořadu. V řijnu byla Rihanna jmenována popovým umělce číslo jedna obdobi 1912-2012 na Billboard. Ve Velké Británii se Rihanna stala nejprodávanějším umělcem všech dob v ženské kategorii.


V roce 2012 se Rihanna umístila na 20. místě v časopisu Time v žebříčku 100 nejvlivnějších lidí světa. Další měsíc ji časopise Forbes zařadil Rihannu na 4. místo v žebříčku nejmocnějších lidí světa v období od května 2011 do května 2012 si vydělala 53 milionu dolarů. Stala se nejpopulárnější ženou na Facebooku, nejvyhledávanější zpěvačkou na You Tube a je 4. na Twitteru podle počtu sledujících, čímž ji ve Forbesu prohlásili za Superstar. Když sloučíme Facebook, You Tube a Twitter Rihanna je druhou nejoblibenější celebritou na sociálních sitích po celém světě po Lady GaGa která je 1. Získala záznamy v Guinessově knize rekordů jako například je první žena v Británii která měla pět 1. míst v pěti po sobě jdoucích letech. Rihanna byla jmenována nejprodávanějším digitálním umělcem všech dob ve USA prodala 47 571 000 milionů singlů a alb.


V listopadu 2012 Rihanna vydala "Diamonds", první singl z jejího sedmého studiového alba "Unapologetic".
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement