Rihanna a rok 2008

7. december 2012 at 1:12 |  Rihanna

Rok 2008


Redice jejího třetího alba "Good Girl Gone Bad" Reloaded které vyšlo v červnu 2008 uvedlo 3 nové písně. První singl z nově vydaného "GGGB" byl "Take A Bow" trumfl hitparády v Kanadě ve Velké Británi i ve USA, "If I Never See Your Face Again" duet s kapelou Maroon 5 také v novém vydání spolu s dalším singlem "Disturbia" který dosáhl prvního místa v USA a na Novém Zélandě, Rihanně se povedlo mít "Disturbia" a "Take A Bow" v první pětce najednou. Také vystupovala s raperem T.I. se songem "Live Your Life" který dosáhl prvního místa v Billboard Hot 100 takže Rihanná dostala svých 5 songů do Billboard Hot 100. To udělalo Rihannu jednu ze dvou zpěvaček s největším množstvím prvních míst druhá zpěvačka byla Beyonce Knowles. Album remixů "Good Girl Gone Bad - The Remixes" bylo vydané i s remixy z původního alba. Alba bylo prodané dva miliony kusů, Rihanna obdržela dvojnásobnou platinovou desku od (RIAA) čímž se toto album stalo jejím nejprodávanějším doposud.


V roce 2008 na Grammy Awards Rihanna získala svojí první cenu Grammy za nejlepší rapovou spolupráci, dále byla ještě 5krát nominovaná v kategorii "Nejlepší song roku", "Nejlepší taneční song", "Nejlepší RnB výkon ve skupině nebo v duu" a "Nejlepší RnB song".


Rihanna se pustila do turné "Glow In The Dark Tour" s Kanye West, Lupe Fiasco a s N.E.R.D. v dubnu 2008.


Rihanna vyhrála v kategorii "Nejlepší Pop/Rock zpěvačka" a "Nejlepší Soul/RnB zpěvačka" na předávání cen American Music Awards 2008, v prosinci 2008 Margeaux Watson z časopisu Entertainment Weekly napsal článek o Rihanně jako o "Diva Roku" ve které on popisuje její velký úspěch v roce 2008.


8. února 2009 Rihanna zrušila své vystoupení na udílení cen Grammy Awards 2009. Později se vynořily zprávy o údajné hádce s jejím přítelem zpěvákem Chrisem Brownem, který byl zatčen pro podezření z trestného činu. 5. března 2009 byl Brown obviněný z napadení. Los Angleské policii unikly na večerjnost fotografie zmlácené Rihanny. Rihanna byla svědčit u soudu 22. června 2009. Chris se 22. června 2009 přiznal k útoku na Rihannu. Chris Brown dostal 5ti letou podmínku, a bylo mu nařízeno držet se od Rihanny 50 metrů vyjma veřejných akcí kde to bude snížené na 10 yardů.


Rihanna spolupracovala s Kanyem Westem na songu "Paranoid" zahrála si v jeho videoklipu. Také s ním a s Jay-Z spolupracovala na písni "Run This Town" který dosáhl 2. místa v Billboard Hot 100, stejně jako dosáhl první desítky v dalších 10 zemích. Píseň vyhrála Grammy v kategorii "Best Rap Song" a "Best Rap/Sung Collaboration" celkově vyhrála 3 ceny.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement