Rihanna a rok 2007

7. december 2012 at 1:12 |  Rihanna

Rok 2007


Na jejím třetím studiovém albu "Good Girl Gone Bad" Rihanna chtěla změnit svůj styl s pomocí producenta Timbalanda, Will. I. Am a Seanem Garrettem a předělat album na svěží taneční skladby. Přijala trochu více rebelskou image při nahrávání svého alba, vlasy si nechala obarvit na černo a hodně zkrátit. Rihanna řekla : "Chci aby lidé tančili a měli duši zároveň, u každého alba máte jiný pocit a já cítím, že dělám rychlým tempem." Album trumflo hitparády v zemích jako je Velká Británie, Kanada, Japonsko, Brazílie, Rusko a Irsko a na druhé místo se dostalo v USA a v Austrálii. Narozdíl od předchozích alb toto obsahovalo více prvků Dance-Pop, Dancehall, Reaggae a Balad. Album dostalo pozitivní recenze od kritiků, stalo se nejlepe poznamenané ze strany kritiků za celou její dosavadní práci.


"Good Girl Gone Bad" nabízel 4 top singly, všechny singly dosáhli na 3. místo v Billboard Hot 100 - včetně celosvětového 1. místa "Umbrella" s Jay-Z. Kromě vyšplhání na 1. místa v cizích zemích byl "Umbrella" takze na 1. místě ve Velké Británii po dobu 10 týdnů což je nejdelší 1. místo od kapely Wet Wet Wet "Love Is All Around" tento song strávil 15 týdnů na vrcholu v roce 1994. Píseň je uvedena na 3. místě 100 Best Songs roku 2007 v časopise Rolling Stones. Její další singly "Shut Up And Drive", "Don't Stop The Music" a "Hate That I Love You" byly vydány z alba a odrážely úspěch singlu "Umbrella" "Don'T Stop The Music" dosáhl 3. místa v Billboard Hot 100 a 1. místa v Austrálii, Nizozemsku, Francii, Německu a Švycarsku. Rihanna vyhrála v kategorii "Nejlepší Soul/RnB zpěvačka" na předávání cen American Music Awards 2007.


Rihanna byla nominována ve 4 kategoriích na MTV Video Music Awards 2007 z toho vyhrála 2 "Monster song roku" a "Video Roku". Na propagaci alba odstartovala 12. září 2007 své druhé turné "Good Girl Gone Bad Tour" s několika koncerty po USA, Kanadě a Evropě.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement